مزایای شستشو فرش: شستشو فرش دستبافت + شستشو فرش ماشینی


یکی از لوازم مهم و تجلی بخش در هر خانه ایرانی فرش است. ظاهر فرش نشاندهنده سلیقه و هویت ساکنین یه خانه می باشد. از آنجایی که فرش همیشه در معرض دید مهمان است و جلب توجه میکند. پاکیزه بودن و زیبایی فرش از اهمیت ویژه ای برخوردار است. پاکیزگی منزل علاوه بر ایجاد زندگی با آرامش و راحت، روح و روان پر نشاطی را برای اعضا خانواده رقم میزند. همچنین تمیز بودن فرش باعث جلوگیری از پوسیدگی زودهنگام و شیوع آلودگی ها جلوگیری میکند. در این مقاله قصد داریم به مزایای شستشو و جارو کردن فرش بپردازیم…

از بین بردن آلودگی فرش: نو جلوه دادن فرش

برای داشتن فرشی نو و براق، باید همواره فرش را در دوره های زمانی مناسب جارو زده و آنرا بشویید. شستشو فرش باعث نابودی انواع آلودگی ها از جمله مواد چسبناک، مواد غذایی، مایعات و انواع لکه ها میشود. وجود طولانی مدت این آلودگی ها علاوه بر جذب حشرات موذی، به مرور فرش را فرسوده کرده و باعث کوتاهی عمر فرش میشود. همچنین این آلودگی ها باعث شیوع بیماری های مختلف در اعضای خانواده خواهد شد.

برای از بین گرد و غبار فرش حداقل هفته ای یکبار فرش را جارو کنید. با این کار علاوه برای زیبا جلوه دادن فرش،بیشتر گرد و غبار موجود در لابه لای الیاف فرش و همچنین  عوامل بیماری زا موجود فرش را از بین میبرد.

شستشو فرش

شستشو یک فرش می تواند علاوه بر از بین بردن آلودگی ها و عوامل بیماری زای موجود در فرش، ظاهری آراسته و زیبا به آن ببخشد. عوامل مختلفی در آلودگی فرش موثر هستند که از جمله آنها میتوان به ریختن غذا و مایعات روی فرش، مواد چسبناک، مواد اسیدی، جنب جوش کودکان روی فرش، ادرار کودکان و حیوانات روی فرش، گرد و غبار زیر کفش و سرفه و عطسه افراد بیمار روی فرش و… اشاره کرد. از بین تمام این آلودگی ها، نفوذ چربی به فرش بدترین نوع آلودگی است. چربی با نفوذ خود به فرش با گذشت زمان باعث ایجاد مات و تیره شدن فرش می شود. با توجه به خاصیت چسبندگی بالای چربی، اگر چربی ها در طولانی مدت روی فرش بمانند با گذشت زمان آلودگی های دیگر را نیز به خود جذب میکنند که اگر دیر به داد فرش برسید خسارت های جبران نا پذیری را به فرش وارد میکنند. ماندگاری بیش از حد آلودگی ها روی فرش باعث ایجاد پوسیدگی در فرش شده و با کوچک ترین فشار، فرش دچار پارگی خواهد شد.

چرا شستشو فرش را به قالیشویی بسپاریم؟

با رعایت موارد گفته شده فرشی زیبا و براق در منزل خواهید داشت و از بسیاری از آلودگی ها و بیماری ها جلوگیری کرده و همچنین زندگی سرشار از نشاط و روحیه را تجربه خواهید کرد. ناگفته نماند که فرش را هفته ای حداقل یکبار جارو برقی بکشید و و برای شستشو فرش سالی یکبار اقدام کنید. با توجه به نوع فرش و جنس الیاف به کار رفته در آن و همچنین امکان رنگ دهی فرش های دستبافت بهتر است که از قبل از شستن تحقیقات لازم در این مورد را انجام دهید. یا اینکه فرش خود را به یک قالیشویی معتبر بسپارید. مزایای یک قالیشویی خوب این است که با بکارگیری ماشین آلات و افراد متخصص فرش شمارا به بهترین روش میشویند.

کارخانه قالیشویی پایتخت با بیش از 50 سال سابقه در زمینه قالیشویی با بکارگیری افراد مجرب و تجهیزات مدرن، انواع خدمات قالیشویی نظیر شستشو فرش ماشینی و دستبافت، ترمیم فرش دستبافت، لکه برداری، رنگبرداری، ریشه کشی و … را انجام میدهد. قالی شویی پایتخت با دریافت مجوز از اتحادیه قالیشویان و با مشاوره رایگان از کارشناسان رسمی اتحادیه، تمام خدمات درخواستی شما را با بهترین کیفیت ارائه میدهد. این قالیشویی فقط با قیمت مشخص شده اتحادیه کار میکند و در ساعات غیر اداری و روز های تعطیل هم پاسخگوی شماست.

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *