قالیشویی در زمستان: چرا فرش ها را در زمستان به قالیشویی بدهیم؟


برای شستن فرش های خود علاوه بر داشتن مهارت و تجربه در شستشو، نیازمند زمانبندی مناسبی برای شستشو فرش می باشید. امروزه اکثر خانواده ها به علت سهولت فرش های خود را به قالیشویی می دهند. اما سوال اینجاست که چه فصلی فرش را به قالیشویی بدهیم؟ زمانبدی مناسب برای شستشو فرش چگونه است؟ زمستان فصل مناسبی برای شستشو فرش می باشد؟ فرش ها در زمستان دیرتر خشک می شوند؟ برای پاسخ به این سوالات با ما همراه باشید…

مزایای شستشو فرش در زمستان

شاید تصور کنید شستن فرش ها در زمستان با توجه به سرما و بارش برف و باران کار اشتباهی است و ممکن است علاوه بر مشکل خشک کردن، آسیب هایی نیز به فرش وارد کند. اما کاملا در اشتباه هستید! بهترین زمان شستن فرش ها در فصل زمستان می باشد اما به چه علت؟ در زیر چند مورد از مهم ترین مزایای شستشو فرش در زمستان را ذکر کردیم…

به دام افتادن گرد و غبار و مواد حساسیت زا در فرش

در فصل بهار و تابستان با توجه به باز بودن پنجره ها و فعالیت کولر، هوای خانه در گردش بوده و آلودگی ها و مواد حساسیت زا را از خانه خارج میکند. اما وقتی به فصل پاییز و زمستان که نزدیک می شویم پنجره ها برای مدت طولانی بسته شده و خانه مهر و موم می شود. همین امر باعث به دام افتادن گرد و غبار و مواد حساسیت زا شده و احتمال بیماری و حساسیت را در خانه افزایش می دهد. بنابراین بهتر است در فصل زمستان فرش های خود را شسته تا محیطی سالم برای خانه خود فراهم کنید. برای اطلاعات بیشتر به مزایای شستشو فرش مراجعه کنید.

خشک شدن فرش در زمستان به علت رطوبت کمتر

احتمالا شما هم به این موضوع فکر کرده اید که در زمستان به علت سرما فرش شسته شده دیرتر خشک می شود. اما وجود هوای خشک و رطوبت کم در زمستان باعث سرعت بخشیدن به خشک شدن فرش شسته شده می شود. در کارخانه های قالیشویی با توجه به رطوبت کم زمستان، فرش ها را با تجهیزات و فن های قدرتمند خشک کرده و هرچه سریعتر تحویل مشتری می دهند.

رشد باکتری و عوامل بیماری زا در فرش در فصل زمستان

بهترین مکان برای زندگی باکتری ها و آلودگی ها مکانی مرطوب  با هوای مساعد می باشد. در زمستان به علت سرما در خانه ها بخاری و شوفاژ روشن بوده و همچنین به علت پخت و پز در منزل، هوای منزل مرطوب خواهد شد که شرایط مساعد و مناسبی را برای رشد باکتری ها و عوامل بیماری زا در فرش به وجود می آورد. همچنین به علت بسته بودن پنجره ها و هوا کش های خانه، این آلودگی ها از منزل خارج نشده و احتمال بیماری را افزایش میدهند. علاوه بر همه این موارد احتمال وجود یک بیمار سرماخورده در فصل سرما بیشتر بوده و باعث آلودگی محیط خانه خواهد شد. بنابراین با شستن فرش ها در چنین زمانی می توانید احتمال بیمار شدن اعضای خانواده را بشدت کاهش دهید.

برنامه ریزی بهتر و تحویل سریعتر فرش

در اواخر اسفند ماه که هوا نسبتا گرم شده و به ایام نوروز هم نزدیک می شویم اکثر خانواده فرش های خود را برای شستشو به قالیشویی میسپارند (چرا فرش های خود را به قالیشویی بسپاریم؟) که همین باعث شلوغی کارخانه های قالیشویی خواهد شد و اگر شما در این زمان فرش خود را به قالیشویی شویی داده باشید ممکن است کمی دیرتر از آنچه انتظارش را دارید فرش را تحویل بگیرید. همین امر موجب بهم ریختن برنامه ریزی های شما برای نوروز خواهد شد. پس راه بهتر این است که فرش خود را در اوایل و اواسط زمستان به قالیشویی های معتبر بسپارید. برای یافتن قالیشویی مناسب می توانید مقاله راهنمای جامع انتخاب قالیشویی را مطالعه فرمایید.

کارخانه قالیشویی پایتخت با بیش از 50 سال سابقه و کسب مجوز از اتحادیه قالیشویان توانسته است با استفاده از تجهیزات مدرن و به روز و همچنین افراد حرفه ای خدمات شستشو مبل، شستشو فرش، رفوگری، تعمیر شیرازه، ریشه بافی و … را هر روز هفته در اختیار عزیزان قرار دهد. قیمت این قالیشویی متناسب با نرخ اتحادیه بوده و طی این مدت از استقبال بی نظیری برخوردار بوده است.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *