• شماره تماس 02122821912 - 02133372160

فرش زیر پایتان را با این روش های آسان و مهم سالم و تمیز نگه دارید.

نکاتی درباره تمیز و سالم نگه داشتن فرش

نویسنده: قالیشویی پایتخت/یکشنبه, 27 آبان,1397/دسته ها: آموزشی

رتبه بندی این مطلب:
5/0
فرش زیر پایتان را با این روش های آسان و مهم سالم و تمیز نگه دارید.

فرش زیر پایتان وسیله ای ارزشمند در منزلتان است که شما روی آن همیشه در حال راه رفتن و فعالیت هستید و باید فرش خوب و تمیزی زیر پایتان باشد تا شما احساس خستگی در قسمت پاهایتان نکنید. پس باید در حفظ و نگهداری این کالای ارزشمند کوشا باشید.

باید سعی کنید فرشتان را همیشه تمیز و سالم نگه دارید تا تعداد دفعات شستشوی فرشتان کمتر شود و کمتر نیاز به قالیشویی پیدا کنید. هر چند قالیشویی های معتبر و,با سابقه ای مثل قایلشویی پایتخت در کار شستشوی فرش خیلی متبهر و حرفه ای هستند و به فرشتان آسیبی نمیزنند ولی به مرور زمان با شستشوی زیاد فرش، کیفیت فرشتان کمتر میشود. پس با مراقبت از فرشتان تا حدی نیازتان به شستشو را باید کمتر کنید.

و همینطوربرای حفظ زیبایی فرشها که همه خواستار این موضوع هستند باید باید برای این کار تلاش کرد.

قالیشویی پایتخت در این مقاله نکاتی برای سالم نگه داشتن و تمیز به نظر رسیدن آورده است که خوب است آنرا بخوانید. پس با ما همراه باشید.

 

برای تمیز و سالم نگه داشتن فرشتان باید به این نکات توجه کنید.

1. جابجایی اجسام سنگین روی فرش

یکی دیگر از آسیب هایی کهه به فرش میرسد از فشرده شدن,فرش توسط وسیله ای است که روی آن به مدت طولانی قرار میگیرد. وقتی وسایل سنگینی مثل یخچال، مبل و از این دست وسایل در دراز مدت روی فرش میماند، به همین دلیل آن,قسمتی که آن فشار را تحمل میکند به مرور زمان میپوسد و از بین میرود.

برای جلوگیری از این آسیب فرش,هر چند وقت یکبار این وسایل سنگین را، حتی اگر شده چند سانتی متر، جابجا کنید.

 

مقاله تمیز کردن مبل چرم را نیز بخوانید.

 

2. آگاهی به نوع فرشتان

آگاهی به نوع فرشتان به شما در نگه داری بهتر کمک میکند.

فرش هایی از جنس نایلونی یکی از,بادوام ترین نوع و راحت ترین نوع برای تمیز کردن لکه های ایجاد شده است. ولی در مقایسه با انواع فرش پشمی لکه ها را نمیتوانند به خوبی پنهان کنند؛ زیرا این نوع از فرش های پشمی درخود آبی طبیعی دارند که این آب ضد لک است و نسبت به فرش های مصنوعی آلودگی های کمتری جذب میکنند. البته این فرشهای پشمی گران قیمت تر هستند.

اگر فرش پشمی دارید گرچه این فرش های آلودگی کمتری جذب میکنند ولی بالاخره اگر رفتار مناسبی با آنها نداشته باشید آن ها نیز خراب خواهند شد پس برای آگاهی از نوع و فرشتان و این که چگونه رفتاری با آن داشته باشید که کمترین آسیب را ببیند باید نسبت به آن مطالعه و تحقیق داشته باشید.

برای این کار میتوانید از کارخانه های فرش، کتاب راهنمایی درمورد کارهایی که باید برای مراقبت از فرش تان انجام دهید، تهیه کنید

* این نکته را فراموش نکنید که فرشتان اگر ضمانت داشت، این ضمانت,شامل روش های غلط در نظافت و نگه داری از فرش نمیشود.

 

3. جلوگیری از ایجاد گرد و خاک روی فرش

از مهم ترین موارد در سالم و تمیز نگه داشتن فرش، این است که اجازه ندهید گرد و خاک روی فرشتان انباشته شود. گرد و خاک به مرور زمان آسیب هایی به فرش وارد میکند، برای این کار میتوان هر چند وقت یکبار فرش را جاروبرقی کشید تا گرد و خاک را از بین ببرد.

برای این منظور میتوانید روش دیگری را نیز به کار ببرید که فرش هایی را جلوی در به عنوان پادری به کار ببرید که بیشتر گرد و خاک را به خود میگیرد و نمیگذارد گرد و خاک به داخل خانه راه پیدا کند.

و همچنین برای کسانی که حیوان خانگی دارند باید در هر بار بیرون بردنشان و آوردنشان به خانه پاهایشان را بشویند و برای دفع ادرارشان آموزشات لازم را بدهند تا در یک مکان مشخص، دفع شود نه روی فرش. و اگر هم این اتفاق افتاد باید سریعا آن محل را تمیز کرد.

 

تمیز کردن لکه آدامس روی فرش را نیز بخوانید.

 

اگر با لکه ای روی فرش مواجه شدید بهترین راه حل برای پاک کردن و تمیز شدن آن در خانه خودتان و در کاببینت های شما است که اکثرا در هرخانه ای پدا میشود.

در مقاله تمیز کردن لکه از روی فرش نکاتی را در باره روش های خانگی این کار گفتیم.

ولی اگر میخواهید خیلی محتاط تر عمل کنید بهتر است از محلول های نظافت فرش که در فروشگاه ها است تهیه کنید که بوی بهتری نسبت به سرکه نیز دارند.

میتوانید برای از بین بردن بوی بد لکه های به وجود آمده روی فرش تان نیز از پودر جوش شیرین استفاده کنید که با این روش لکه ها چسبندگیشان را از دست میدهند و نمیگذارد آن لکه روی فرشتان باقی بماند.

اگر نمیتوانید و یا برایتان سخت است که تمام این کار ها را خودتان به تنهایی انجام میدهید پس این کار را به یک قالیشویی معتبر و حرفه ای بسپارید.

 

مقاله چگونه لکه شکلات را از روی فرش پاک کنیم را نیز بخوانید.

 

 

قالیشویی پایتخت

یکی از بهترین قالیشویی ها در تهران و در منطقه شهرری، بهترین خدمات را در شستشوی فرش به مشتریان ارائه میدهد.

 

تعداد نمایش ها (430)/نظرات (0)

نوشتن یک نظر

افزودن نظر

x
دی ان ان