فرش ابریشمی چیست؟


فرش ابریشمی نوعی از فرش دستباف است که از ابریشم خام تهیه می شود. با وجود قیمت بالای آن، علاقمندان زیادی دارد.

 یکی از ویژگی های فرش ابریشمی که همگان را مبهوت میکند، خاصیت منشوری بودن فرش ابریشمی است. این ویژگی فرش ابریشمی به گونه ای است که رنگ های فرش از زوایای دید مختلف، کاملا متفاوت و متنوع است، یعنی از هر زاویه ای به فرش نگاه کنید طیف متفاوتی از رنگ ها را می بینید.

نوعی دیگر از فرش های مصنوعی فرش های ابریشم گونه هستند که با استفاده از الیاف مصنوعی فرشی شبیه به فرش ابریشمی دستباف را با قیمت کمتر به علاقمندان تقدیم می کند.

برای شستشوی فرش های  ابریشمی حتما به سراغ قالیشویی های معتبر بروید.

قالیشویی پایتخت با داشتن مجوز از اتحادیه قالیشویان بهترین کیفیت را در شستشو به شما ارائه خواهد داد.

نکاتی برای شستشوی فرش ابریشمی مصنوعی

فرش ابریشمی به این علت که جنس نخ آن خاص و ظریف است، در صورت نیاز به شستشو باید دقت و ظرافت بالایی به خرج داد. این حساسیت تا جایی است که برای شستشوی فرش های ابریشمی نیاز است حتما از مواد شوینده ای استفاده کرد که کاملا طبیعی و با کمترین میزان مواد شیمیایی باشند. نباید از مواد شوینده و شیمیایی معمول استفاده کرد.

به هیچ عنوان برای شستشوی فرش ابریشمیتان از روش های شستشوی فرش های معمولی که با استفاده از فرچه و تی که در حیاط بیشتر خانه ها انجام می شود استفاده نکنید مگر این که بخواهید با فرش ابریشمی چشم نواز و زیبا خود برای همیشه خداحافظی کنید.

نکته دیگری که برای شستشوی فرش ابریشمی وجود دارد این است که فرش ابریشمی در صورت فشار و ساییده شدن بسیار آسیب پذیر میباشد و باعث میشود الیاف فرش ابریشمی از بین برود؛ به همین علت شستشوی آن باید بسیار ظریف عمل کرد. پس حتما باید در انتخاب قالیشویی مورد نظرتان بسیار محتاط باشید، و به هر قالیشویی این امر خطیر را نسپارید.

البته باید این نکته را نیز متذکر شویم که برای استفاده از این مواد شوینده طبیعی در شستشوی فرش ابریشمی، در سطح بسیار کمی از فرش ابتدا به صورت تستی انجام شود و در صورت موفقیت آمیز بودن می توان از آن مواد شوینده برای شستشوی کل فرش ابریشمی استفاده کرد و در صورت عدم موفقیت باید مواد شوینده مورد استفاده تعویض شود.

پس به این نکته توجه ویژه داشته باشید که اگر هر گونه کثیفی و تراوشات مایعات روی فرش ابریشمیتان ایجاد شد، باید به سرعت و بدون استفاده از مواد شیمیایی پاک شود و هیچ فشار و ساییدگی و حتی گرمایی روی فرش ایجاد نشود که همگی این موارد باعث آسیب های جبران ناپذیری به فرش ابریشمی دستباف شما می شود. سعی کنید برای این کار از قالیشویی معتبر کمک بخواهید تا آسیبی به فرش ارزشمندتان وارد نشود.

توصیه متخصصان فرش به کسانی که فرش های ابریشمی ظریفی دارند، این است که در وهله اول در نگهداری فرش ابریشمی خود کوشا باشند تا کمتر به شستشو نیاز پیدا کند و همچنین در صورت نیاز به شستشو سعی به شستشوی فرششان با روش های خانگی نکنند. بلکه در این مورد از متخصصان و کارشناسان این زمینه کمک بخواهید. قالیشویی پایتخت با داشتن متخصصان و کارشناسان در این زمینه کمک شایانی به شما خواهد کرد.

قالیشویی پایتخت با داشتن بیش از 50 سال سابقه در شستشوی فرش، کارشناسان حرفه ای در این زمینه در این قالیشویی مشغول به خدمت هستند فرش می باشد.

و همچنین قالیشویی پایتخت با داشتن مجوز از اتحادیه قالیشویان و اتحادیه قالیشویان و قالیبافان ری شستشویی مطمئن را برای شما انجام خواهد داد و جزو قالیشویی های مجاز است. شما میتوانید فرش های نفیس و ارزشمند خود را با خیالی آسوده به قالیشویی پایتخت بسپارید. برای اطمینان بیشتر به صفحه درباره ما مراجعه نموده تا مجوزهای این قالیشویی را مشاهده کنید.

برای مشاوره رایگان از قالیشویی پایتخت در زمینه هرگونه شستشویی و همچنین شستشوی فرش ابریشمی به صفحه تماس با ما مراجعه نموده و با ما تماس بگیرید.

برای ثبت سفارش خود به صفحه سفارش آنلاین مراجعه نمایید.

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *