دسته بندی :

تمیز کردن لکه از روی فرش

شاید شما نیز با تمام مراقبت هایتان گاهی شده که خوراکی ای که در دستتان بوده روی فرش افتاده و باعث ایجاد لکه شده است. اگر راه های درست پاک کردن انواع لکه ها را ندانید مجبور به شستن فرشتان می شوید که شستشوی فرش اگر بیش از حد باشد منجبر به از بین رفتن فرشتان میشود.

قالیشویی پایتخت در این مقاله به شما در از بین رفتن لکه فرش، کمک خواهد کرد. پس با ما همراه باشید…

روش های از بین بردن لکه های مختلف از روی فرش بدون قالیشویی

لکه آدامس

یک تکه یخ را روی آدامس بمالید تا با این روش آدامس سفت شود و بعد به کمک یک کاردک یا پشت چاقو آن را آرام از روی فرش بتراشید.

لکه شمع

اگر پارافین شمع روی فرشتان ریخت میتوایند این لکه را با همان روش که برای آدامس گفتیم میتوانید از روی فرش بردارید.

روغن و چربی

برای از بین بردن لکه های روغن و چربی (واکس)، از سرکه سفید و صابون استفاده کنید. اما اگر روغن روی فرش ریخت، ابتدا آن را با قاشق برداشته و بعد یک تکه پارچه سفید (که به فرش رنگ ندهد) را روی قسمتی از فرش که آلوده شده بگذارید و روی آن را اتوی نیمه گرم بکشید. به این ترتیب، روغن موجود در فرش جذب پارچه می شود.

تخم مرغ

اگر تخم مرغ خام روی فرشتان ریخت، آن را با مخلوط آب ولرم، صابون، نمک و سرکه سفید تمیز کنید. با این روش میتوانید لکه خون را نیز پاک کنید.

لکه نوشیدنی

قهوه، شکلات ، چای، آبمیوه، شیر را با یک تکه استفنج با آب ولرم و صابون یا آب و شامپو تمیز کنید.

باید ابتدا اضافی آن را برداشته و با آب نیمه گرم و مقداری صابون یا شامپو و اسفنج آن را تمیز کرد و اگر لکه ها باز باقی ماند از آب اکسیژنه 5 درصد و مقداری آب این کار را ادامه دهید تا خوب پاک گردد و سپس با دستمال محل را خشک کنید.

لکه جوهر 

روی لکه جوهر، ماست ریخته و ماست را روی قسمت جوهری پخش کنید. بعد از این که ماست با جوهر مخلوط شد، با یک قاشق آن را از روی فرش جمع کنید. این کار را بقدری تکرار کرده تا جوهر به طور کامل جذب ماست شود.

تنباکو

بهترین پاک کننده برای این نوع از لکه  گلیسیرین است. اول مقداری  گلیسیرین را روی محل مورد نظر بریزید و به آرامی آن را تمیز کنید سپس دوباره این کار را انجام دهید و بعد مقداری لکه پاک کن روی آن بریزید و برای نیم ساعت آن را روی محل بگذارید سپس آن را بشویید. با این کار باید تمام لکه های ایجاد شده از بین برود.

دوده

برای زدودن دوده از فرش بخصوص از روی موکت تیره رنگ روی قسمت هایی که خیلی تیره شده، نمک بپاشید. بعد از یک ساعت و نیم با جاروبرقی نمک ها را جمع کنید.

فرش زیر پایتان را با این روش های آسان و مهم سالم و تمیز نگه دارید. را نیز بخوانید.

برای تمیز شدن و شستشوی فرش هایتان قالیشویی پایتخت در خدمت شماست.

برای ثبت سفارش خود به صفحه سفارش آنلاین قالیشویی پایتخت مراجعه کنید.

    پاسخ دهید

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای اجباری مشخص شده اند*