• شماره تماس 02122821912 - 02133372160

چگونه شامپو فرش خانگی بسازیم؟ | طرز تهیه شامپو فرش خانگی

نویسنده: امین قمری/جمعه, 27 دی,1398/دسته ها: مقالات, اخبار

رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه
چگونه شامپو فرش خانگی بسازیم؟ | طرز تهیه شامپو فرش خانگی

یکی از نیاز های مهم هر خانه داری، شامپو فرش می باشد. شامپو فرش برای از بین بردن لکه ها و تمیز نمودن فرش مناسب است. اما با وجود تنوع شامپو فرش و قیمت های مختلف و مضرات آن، خرید شامپو فرش همیشه سودمند نخواهد بود. زیرا شامپوفرش ها یا قیمت بالایی دارند یا حجم آنها کم می باشد. از طرفی با توجه به تنوع شامپو فرش ها، نمیتوان آنها را برای هر نوع فرش و جنس الیافی استفاده نمود چون ممکن است به بافت فرش آسیب بزند. همچنین شامپو فرش ها دارای مواد شیمیایی بسیاری بوده که ماندن آنها در فرش برای سلامت خانواده مضر می باشد. بنابراین توصیه می کنیم این مقاله را دنبال کرده و با طرز تهیه شامپو فرش خانگی آشنا شوید.

ساخت شامپو فرش در منزل

همانطور که گفته شد شامپو فرش صنعتی علاوه بر آسیب رساندن به الیاف فرش، برای سلامت اعضای خانواده نیز مضر می باشد. ساخت شامپو فرش خانگی کار بسیار ساده بوده و با استفاده از از مواد طبیعی موجود در خانه، میتوانید برای انواع فرش ها و جنس های مختلف شامپو فرش خانگی بسازید. در ادامه دستور ساخت چندین شامپو فرش خانگی را برای موارد استفاده مختلف ذکر می کنیم:

بیماری ها و آلودگی های پنهان فرش

تهیه شامپو فرش خانگی برای فرش ماشینی

درون سطلی به مقدار مساوی آب و سرکه سفید ریخته و آنرا بخوبی بهم بزنید. توجه کنید که مقدار آب و سرکه سفید یکی می باشد و حجم کلی محلول بستگی به نیاز شما دارد. در مرحله آخر با بکارگیری محلول و استفاده از فرچه یا جارو دستی و یا ماشین فرش شویی، فرش خود را بشویید. در نظر داشته باشید که فرش بیش از اندازه خیس نشود زیرا ممکن است به فرش آسیب برسد.

نحوه شستشو فرش در قالیشویی

تهیه شامپو فرش خانگی برای فرش های روشن

چهار قاشق غذاخوری محلول هیدروژن پراکسید را با یک قاشق مایع ظرف شویی و پنج قطره روغن خالص ترکیب کرده و به خوبی آنرا مخلوط کنید. سپس دو پیمانه آب داغ به آن اضافه کرده و با استفاده آن و ابزار های مورد نیاز مانند فرچه یا ماشین فرش شویی، فرش خود را بشویید. هیدروژن پراکسی خاصیت سفید کننده داشته و توانایی از بین بردن لکه های قدرتمند را دارد. توجه داشته باشید که این محلول را برای فرش های تیره استفاده نکنید زیرا به رنگ فرش شما آسیب زده و لکه های سفید در فرش ایجاد می کند.  

از بین بردن بوی بد فرش

تهیه شوینده مخصوص ماشین فرش شویی

اگر ماشین فرش شویی یا بخارشو استفاده می کنید. بهتر است که بجای استفاده از شوینده و مواد صنعتی از محلول معرفی شده زیر استفاده کنید:

چندین قطره روغن خالص را با 2 قاشق غذا خوری آمونیاک و 2 پیمانه الکل و همچنین یک قاشق مربا خوری مایع ظرفشویی در سطلی ترکیب کنید. سپس سطل را از آب گرم پر کرده و محلول را به خوبی هم بزنید. در نهایت آنرا در مخزن دستگاه ریخته و فرش را بشویید.

تهیه اسپری شستشو فرش

اگر در منزل شما کودک یا حیوان خانگی وجود دارد با استفاده از شوینده های صنعتی و شیمیایی، تنفس آنها دچار مشکل خواهد شد. برای جلوگیری از این اتفاق میتوانید در منزل اسپری شستشو فرش بسازید. 1 لیوان سرکه سفید و 2 لیوان آب گرم را در ظرفی مخلوط کرده و دو قاشق غذاخوری نمک و 20 قطره روغن خالص به آن اضافه کنید. و آنرا به خوبی هم بزنید. سپس محلول را روی فرش اسپری کرده و منتظر بمانید تا فرش خشک شود. در نهایت با کشیدن جارو برقی مواد آلوده فرش را بکشید.

و در آخر به این نکته توجه داشته باشید که استفاده بیش از حد از شامپو فرش خانکگی به احتمال زیاد به فرش شنا آسیب می زند. برای فرش های ارزشمند و نفیس خود مانند فرش ابریشم و دستبافت از شامپو فرش صنعتی و خانگی استفاده نکنید زیرا ممکن است خسارت زیادی به فرش وارد شود. برای جلوگیری از این اتفاق پیشنهاد ما این است چنین فرش هایی را به یک قالیشویی معتبر بسپارید. زیرا قالیشویی ها با تجربه و تخصص، روش های مختلفی را برای شستشو این فرش ها در نظر میگیرند. کارخانه قالیشویی پایتخت با بیش از نیم قرن تجربه و با بکارگیری افراد متخصص و با تجربه، می تواند فرش های شما را بدون آسیب رسیدن به آن بشوید.

 

تعداد نمایش ها (35)/نظرات (0)

نوشتن یک نظر

افزودن نظر

x
دی ان ان