چگونه جای انواع سوختگی را از روی فرش پاک کنیم؟ + تصویر

<p”>قطعا شما هم فرش های سوخته شده بر اثر سیگار یا ذغال یا وسایل دیگر را دیده اید و شاید این موارد حتی برای شما هم پیش آمده باشد. باید چکار کرد؟ در گذشته معمولا قسمت سوخته شده فرش را به حال خود رها میکردند، اما اکنون میتوانید با استفاده از دستورالعمل هایی، قسمت های سوخته شده را تا حد امکان از بین برد. <p”>لکه های ایجاد شده بر اثر سوختگی که قالبا بر روی فرش یا موکت ایجاد میشود، یکی از چالش برانگیزترین اتفاق هایی است که میتواند برای هر کسی به خصوص خانم خانه پیش بیاید. در این مقاله با قالیشویی پایتخت همراه شوید تا با استفاده از دستورالعمل هایی “رفع جای انواع سوختگی از روی فرش” را با هم به پیش ببریم. <p”>در ابتدا به این مورد توجه کنید که در صورت عمیق بودن سوختگی فرش یا موکت، آن را برای رفو و ترمیم، به یک قالیشویی معتبر و مجاز بسپارید.

برای انتخاب بهترین قالیشویی میتوانید به مقاله “انتخاب بهترین قالیشویی” مراجعه کنید.

چگونه جای سوختگی فرش با سیگار را از بین ببریم؟

موارد مورد نیاز:

*یک برگ کاغذ سمباده

*جاروی معمولی یا شارژی

*قیچی کوچک

*آب اکسیژنه

*آب

*پارچه تمیز

نحوه کار:

  • ابتدا محل سوختگی را با استفاده از سمباده، و مقداری فشار بسابید.
  • سپس با استفاده از جاروبرقی یا جارو شارژی قسمت های سابیده شده از محل سوختگی را پاک میکنیم.
  • اگر هنوز قسمت هایی از سوختگی باقی بود، میتوانید با کمک قیچی کوچکی، سوختگی را با دقت از روی بافت فرش جدا کنید.
  • محل مورد نظر را با دقت بررسی کنید، اگر هنوز هم اثری از سوختگی دیده میشود، میتوانید با کمک محلولی از “1 واحد آب اکسیژنه و 10 واحد آب” و با استفاده از یک تکه پارچه تمیز، قسمت موردنظر را به آرامی تمیز کنید.
  • در انتهای کار میتوانید با استفاده از پارچه نمناکی، قسمت موردنظر را پاک کنید.

چگونه جای سوختگی فرش با ذغال را از بین ببریم؟

برای برطرف کردن محل سوختگی فرش با ذغال، میتوانید همانند روش بالا (سیگار) عمل کنید با این تفاوت که پس از مرحله سه، یک لایه ضخیم از شامپو فرش را بر قسمت سوخته شده فرش بریزید و پس از خشک شدن کامل، سطح قسمت موردنظر را جاروبرقی بکشید.

اگر هنوز سوختگی به طور کامل برطرف نشده است، میتوانید با استفاده از یک محلول رنگ برداری ضعیف، محل موردنظر را بشورید و برای تسریع در خشک شدن آن قسمت، وسیله ای زیر فرش قرار دهید.

چگونه جای سوختگی فرش با اتو را از بین ببریم؟

درصورتی که سطح سوخته شده محدود بود و فقط لکه زرد رنگ مشاهده کردید میتوانید به کمک پیاز، این لکه را از بین ببرید؛ به این صورت که یک پیاز را به دو نیم قسمت کرده و روی محل های لک شده بگذارید و مدتی صبر کنید.

سپس آن قسمت را با آب سرد بشویید تا لکه و جای سوختگی از پاک شود.

همانطور که در ابتدای این مقاله نیز گفته شد، درصورتی که سوختگی عمیق بود حتما فرش را برای تعمیر یا رفو به یک قالیشویی معتبر بسپارید.

چگونه جای سوختگی فرش با قابلمه را از بین ببریم؟

برای از بین بردن جای سوختگی قابله از روی فرش، بسته به میزان سوختگی، میتوانید از روش های بالا استفاده کنید.

اگر سوختگی ایجاد شده خفیف و کم بود تا جایی که فقط طرح و اثر قابلمه روی فرش باقی مانده بود میتوانید با استفاده از یک قطعه یخ حالت فرش به حالت اولیه برگردانید و سپس با شانه کردن قسمت مورد نظر، بافت فرش را یک دست کرده و آثار سوختگی را کاملا از بین ببرید.

چگونه فرش ماشینی سوخته شده را ترمیم کنیم؟

چنانچه قسمت از فرش یا موکت شما در اثر حادثه ای سوخته شد، میتوانید با استفاده از ماشین ریش تراش یا موچین و یا قیچی، قسمت هایی از بافت فرش که همرنگ و هم طرح قسمت آسیب دیده است را جداکنید، سپس با استفاده از چسبی مانند چسب سیمان، قسمت سوخته شده فرش را با الیاف جدید جایگزین کنید و در مرحله آخر کتاب یا وسیله ای سنگین روی آن قسمت گذاشته و اجازه دهید قسمت موردنظر کاملا خشک شود.

در مورد موکت هم میتوانید به همین صورت عمل کنید.

 

در صورت تمایل قالیشویی پایتخت با افراد متخصص آماده رفو و ترمیم فرش های ماشینی و دستبافت شما میباشد..قالیشویی پایتخت

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *