دسته بندی :

آخرین مطالب سایت

اینستاگرام ما

ما را فالو کنید

نحوه نظافت کردن مبلمان در منزل

شستشوی مبلمان

علاوه بر فرش که در معرض آلودگی ها قرار گرفته اند و باید شستشو و نظافت فرش ها را رعایت کنیم، مبلمان نیز از این قاعده مستثنی نیست. بهتر است برای نظافت اساسی و شستشوی مبلمانتان هر سال یکبار اقدام کنید.

البته این موضوع تحت شرایطی تغییر میکند. مثلا افرادی که دارای کودک خردسال هستند و افرادی که آمد و شد زیادی دارند و یا حتی افرادی که دارای مبلمانی با رنگ روشن هستند بیشتر از سایر افراد نیاز به مراقبت و نظافت و شستشوی مبلمان نیاز دارند.

علاوه بر موارد فوق، داشتن حیوان خانگی شما را مجبور میکند که نسبت به نظافت مبلمانتان در منزل حساس تر باشید. در این مقاله ما به نکاتی میپردازیم که میتواند علاوه بر تمیزتر نگه داشتن مبلمانتان، بتوانید نظافت آن را نیز خودتان انجام دهید که در عمر مبلمان و وقت خود صرفه جویی کنید.

شستشوی مبلمان

اگر بخواهیم به سختی بین شستشوی فرش و مبلمان مقایسه ای انجام بدهیم، هر کدام مزیت هایی دارند و البته سختی هایی! به عنوان مثال ممکن است برای جابجایی فرش مجبور باشید وسایلی که روی آن قرار گرفته اند را جابجا کنید که میتواند همین مبلمان باشد، یا میز تلوزیون، کتابخانه و … که مبلمان این مراحل را ندارد. اما برای شستشوی مبلمان به دلیل پیچیدگی هایی که دارند و درز ها و گوشه های آن، ممکن است کارتان کمی سخت شود.

 اگر وقت شستشوی مبلمان یا نظافت آن را در منزل ندارید میتوانید برای شستشوی مبلمان با قالیشویی پایتخت تماس بگیرید و این کار را به راحتی انجام شده بدانید! باید به این نکات توجه کنید که شستشوی مبلمان نیز مانند فرش به تخصص نیاز دارد به عنوان مثال بسته به جنس پارچه، شستشوی هر مبل روش متفاوتی را میطلبد. اما در ادامه این مقاله ما به صورت کلی برای تمیز کردن مبلمان، به طوری که خودتان بتوانید این کار را انجام دهید، راهنمایی هایی خواهید کرد.

 البته به این نکته توجه داشته باشید که میزان تمیز شدن مبلمانتان در منزل در مقایسه با قالیشویی متفاوت خواهد بود به این دلیل که کارخانه های قالیشویی تخصص این کار را دارند و دارای دستگاه هایی هستند که شستشوی مبلمان را راحت تر و همینطور تمیز تر از منزل خواهد نمود.

اگر خودتان تصمیم به شستشوی مبلمان گرفتید…

اگر به هر دلیل خودتان تصمیم به تمیز کردن و نظافت مبلمان تان گرفتید باید مراحل زیر را مرحله به مرحله انجام دهید.

در مرحله اول باید مبل را به دقت و با حساسیت تمیز کنید تا گرد و غبار و موارد دیگر را از بین ببرید. این کار را توسط جارو برقی انجام دهید و مراقب باشید که در دور پایین این کار را انجام دهید تا به مبل آسیب نرسد. سپس به کمک سری باریک جاروبرقی تمام نقاط دوری که قابل دسترسی نیستند را دور تا دور جارو کنید تا مبل کاملا تمیز شود.

شستشوی مبلمان

در مرحله دوم باید بدانید جنس و پارچه مبلمان تان از چه جنسی میباشد. معمولا مبلمان هایی که از شرکت های معتبر تهیه میشوند یک برچسب جهت راهنمایی شستشوی آن ها نیز ارائه میکنند. اگر این راهنما را دارید بهتر است قبل از هرکاری آن را مطالعه کنید اگر در این راهنما به شستشوی مبل با آب اشاره شده بود، کار شما راحت خواهد بود.

در مرحله سوم به کمک یک شامپو فرش که مخصوص مبلمان هم باشد، میتوانید کار شستشوی مبلمان تان را شروع کنید. در ظرفی با استفاده از آب ولرم و مقداری شامپو فرش، کف درست کنید. کف تولید شده را با استفاده از یک اسفنج نرم بر روی پارچه فرش بکشید.

شستشوی مبلمان

در مرحله چهارم جهت خشک کردن و برداشتن کف، از یک دستمال نخی تمیز استفاده کنید.

شستشوی مبلمان

همچنین میتوانید با استفاده از محلول سرکه و جوش شیرین لک یا نواحی ای که دارای بوی ناخوشایند هستند را هم از بین ببرید.

نظافت مبلمان چرم

مبل های چرم با وجود قیمت بیشتر، طرفداران زیادی دارد. این دسته از مبلمان ها به دلیل جنسی که دارند حساس تر هستند پس در تمیز نمودن این مبلمان ها کم محتاط تر عمل کنید. خوب است که شما را با اثرات شستشوی بد در مبلمان چرم آشنا کنیم. ممکن است با شستشوی نامناسب، این مبلمان ها دچار خط و خش شوند یا حتی قسمت هایی از آن کنده و بریده شود. همچنین اگر از مواد شوینده ای که با این جنس سازگاری ندارند استفاده کنید، ممکن است که به رنگ چرمشان آسیب برساند. که پس از خشک شدن زیبایی اولیه خود را از دست بدهند.

شستشوی مبلمان

برای اینکه با چنین مسائل و مشکلاتی روبه رو نشوید بهتر است نحوه شستشوی صحیح این جنس مبلمان را بدانید.

اولین نکته ای که در شستشوی این نوع مبل باید به آن توجه کنید ماده شوینده مخصوص چرم است. این شوینده ها را میتوانید از فروشگاه های معتبر تهیه کنید. در این شوینده ها از مواد سفید کننده که ممکن است رنگ مبل را تحت تاثیر قرار بدهند استفاده نشده است. پس از شستشوی مبل با این شوینده حتما یادتان باشد که از یک دستمال نرم و تمیز برای پاک کردن و خشک کردن مبل استفاده کنید. استفاده از پارچه زبر ممکن از باعث خط و خش در سطح مبلمان چرم شما شود و به ظاهر آن آسیب برساند.

قالیشویی پایتخت

 

    پاسخ دهید

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای اجباری مشخص شده اند*