• شماره تماس 02122821912 - 02133372160

مدیریت مصرف آب در قالیشویی | شستن فرش در قالیشویی با کمترین آب

نویسنده: امین قمری/پنجشنبه, 19 دی,1398/دسته ها: مقالات, اخبار

رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه
مدیریت مصرف آب در قالیشویی | شستن فرش در قالیشویی با کمترین آب

یکی از مهم ترین و حیاتی ترین منابع مورد نیاز انسان آب آشامیدنی می باشد. امروزه با توجه به بحران کمبود آب در کشور، همه می دانیم که صرفه جویی آب، باید در اولویت قرار گیرد. در کشور های توسعه یافته و اروپایی روش ها و راهکار های مختلفی را جهت صرفه جویی آب در نظر میگیرند که مشکلات کم آبی آنها در آینده به حداقل برسد. اما در کشور ایران همچنان در بخش های مختلف صنعت، کشاورزی و حتی منازل، مصرف بی رویه آب مشاهده می شود. یکی از موارد هدر رفتن وسیع آب، شستشوی فرش در منزل  یا شستشوی سنتی فرش می باشد. برای جلوگیری از هدر رفتن بی رویه آب بهتر است با روند شستشو فرش در قالیشویی بیشتر آشنا شویم...

شرایط جوی زمین و بحران کم آبی

با اتفاقاتی مانند آب شدن یخچال های قطبی، افزایش گاز گلخانه ای، بیشتر شدن سطح آب دریاها و اقیانوس ها و همچنین کاهش بارش در برخی نقاط جهان، بحران آب هر روز به مسئله مهم تری تبدیل می شود. کشور ایران در منطقه گرم و خشک کره زمین قرار گرفته که به علت ریزش های جوی اندک، به عنوان کشور خشک در جهان شناخته می شود.

افزایش جمعیت در کشور، افزایش مصرف آب را نیز در پی داردو همانطور که شاهد هستیم هر ساله بر جمعیت کشورمان افزوده می شود از طرفی میزان بارش باران ایران کمتر از استاندارد های بارش در جهان می باشد و از همه مهم تر میانگین مصرف آب برای هر فرد در ایران حدودا 2 برابر میانگین جهانی است!

همین امر سبب شده است که کشورمان با خطر جدی کمبود آب دست و پنجه نرم کند. برای پیشگیری از بدتر شدن وضعیت، وظیفه هر ایرانی مدیریت مصرف آب در همه موارد می باشد. یکی از سنت های قدیمی هر ایرانی شستشو فرش در نزدیکی نوروز می باشد. متاسفانه امروزه عده ی بسیاری همچنان از روش سنتی برای اینکار استفاده نموده و آب بسیار زیادی را جهت شستشو فرش مصرف می کنند. یکی از راه های جلوگیری از مصرف بی رویه آب در هنگام شستشو سپردن فرش ها به قالیشویی مدرن می باشد.

شستشو فرش در قالیشویی با حداقل مصرف آب 

همانطور که گفته شد کشورمان در بحران جدی کم آبی قرار دارد و برای بهتر شدن وضعیت، وظیفه تک تک ایرانیان مدیریت مصرف آب می باشد. شستشو فرش به روش سنتی آب بسیار زیادی را مصرف می کند و اگر در نظر بگیریم که همه برای شستشو فرش از فرش سنتی استفاده کنند فاجعه ی بزرگی به بار خواهد آمد. استفاده از این روش می تواند ضربه بزرگی به منابع آبی کشور بزند تا جایی که ممکن است آب جیره بندی شده و زندگی را برایمان سخت از گذشته گرداند. برای درک بهتر این موضوع به تاریخچه قالیشویی مراجعه کنید.

 قالیشویی های امروزی و مدرن با استفاده از تجهیزات پیشرفته شستشو فرش، می توانند روزانه هزاران فرش را بدون دخالت انسانی غبار روبی، شستشو و سپس خشک نمایند. که این امر باعث کاهش چشمگیر مصرف آب شده و باعث ذخیره منابع آبی برای آینده خواهد شد.  برای اطلاعات بیشتر می توانید به مقاله نحوه شستشو فرش در قالیشویی مراجعه کنید.

ناگفته نماند که امروزه بعضی از قالیشویی ها همچنان از روش سنتی استفاده نموده و آب بسیاری را مصرف میکنند. پیشنهاد ما این است که قالیشویی معتبر و مدرن را برای شستشو فرش انتخاب کنید. برای اینکار معتبر می توانید به راهکار های جامع برای انتخاب قالیشویی مراجعه کنید.

کارخانه قالیشویی پایتخت با تجربه بیش از 50 سال تجربه، با استفاده از تجهیزات و ماشین آلات تمام اتوماتیک، فرش های شما را با بهترین و بهینه ترین روش شسته و خشک می کند. قالیشویی پایتخت قدم بزرگی را در صرفه جویی آب برداشته و اولویت آن حفظ منابع داخلی و سلامت مشتریان می باشد.

تعداد نمایش ها (33)/نظرات (0)

نوشتن یک نظر

افزودن نظر

x
دی ان ان