دسته بندی :

آخرین مطالب سایت

اینستاگرام ما

ما را فالو کنید

راهنمای انتخاب بهترین رنگ فرش | بهترین رنگ فرش در دکوراسیون منزل چیست؟

واضح است که مهم ترین فاکتور تاثیر گذار در دکوراسیون منزل، فرش می باشد. انتخاب یک فرش مناسب با طرح و رنگ دلنشین می تواند ظاهر منزل شما را جذاب و با شکوه کند. یکی از اصلی ترین مواردی که در خرید فرش باید به آن توجه کنیم انتخاب رنگ مناسب فرش می باشد. انتخاب بهترین رنگ فرش با توجه به رنگ وسایل منزل و چیدمان آنها مسئله مهمی می باشد. اما چگونه بهترین رنگ فرش را انتخاب کنیم؟ در انتخاب رنگ فرش چه نکاتی را باید در نظر بگیریم؟

نکاتی در مورد انتخاب رنگ فرش

همانطور که گفته شد انتخاب رنگ مناسب فرش، تاثیر بسزایی در ظاهر منزل شما خواهد گذاشت. و شما از دیدگاه دیگران فردی با سلیقه خواهید بود. اما انتخاب رنگ نامناسب، بد شدن رنگبندی منزل و بی سلیقگی شما را در پی خواهد داشت. در ادامه مهم ترین نکات را در مورد بهترین رنگ فرش ذکر خواهیم کرد:

1- فرش به عنوان قلب دکوراسیون

فرش به عنوان قلب و روح منزل به شمار می رود. در واقع برای انتخاب رنگبندی و ظاهر دکوراسیون، قبل از هرچیز باید رنگ فرش را انتخاب کرده و بقیه دکوراسیون خانه را نسبت به آن تهیه کنید. نمای دکوراسیون منزل در واقع در اتاق پذیرایی می باشد. امروزه با توجه به درگیری ها و استرس های کاری و همچنین خستگی های روحی، انتخاب رنگی شاد می تواند تاثیر مثبتی در روح و روان شما بگذارد. نمونه ای از این رنگ های شاد، فرش فیروزه ای می باشد. رنگ فیروزه ای گرمای محیط را بیشتر کرده و باعث افزایش آرامش می شود. در کنار این فرش می توانید با استفاده لوازم تزیینی، زیبایی دکور را افزایش دهید.

2- کیفیت فرش و ماندگاری رنگ آن

با توجه به اینکه بعد از خرید فرش، آنرا به مدت طولانی استفاده می کنید. باید به کیفیت الیاف و رنگ آن دقت کنید که در اثر عوامل مختلف نظیر شستشو فرش، لکه دار شدن و قرار کرفتن زیر آفتاب، رنگ آن آسیب نبیند. علاوه بر این رنگی را در نظر بگیرید که همیشه تازگی داشته باشد و پس از مدت کوتاهی دل شما را نزند. اگر هنگام شستشو فرش، نگران تغییر رنگ فرش خود هستید پیشنهاد میکنیم فرش خود را برای شستشو به یک قالیشویی معتبر بسپارید.

شستشو فرش دستبافت + شستشو فرش ماشینی

3- طرز استفاده از فرش

قبل از اینکه به رنگ فرش فکر کنید باید به این سوالات پاسخ دهید و سپس به دنبال رنگ مد نظر باشید: رفت و آمد در این اتاق چقدر است؟ در منزل کودک یا حیوان خانگی دارید؟ روزانه چقدر از این اتاق استفاده می کنید؟
اگر رفت و آمد زیادی دارید و یا کودک و حیوان خانگی در منزل دارید بهتر است از فرش هایی با زمینه تیره و طرح های شلوغ استفاده کنید. زیرا با اینکار آثار آلودگی و کثیفی روی فرش کمتر دیده می شود. اما اگر اتاق نشیمن شما استفاده زیادی نداشته و معمولا با وجود مهمان استفاده می شود بهتر است رنگ های روشن و شاد را انتخاب کنید. زیرا این رنگ ها جلوه بهتری به دکوراسیون منزل داده و همچنین در روح و روان شما تاثیر مثبتی خواهند گذاشت.

از بین بردن بوی بد فرش

و در آخر: انتخاب رنگ در بین گستردگی رنگ و طرح موجود در بازار فرش امروزی، کاری دشوار می باشد و معمولا خانواده ها را سردرگم می کنند. برای جلوگیری از این سردرگمی بهتر است نمونه هایی از دکوراسیون های موجود در اینترنت را مشاهده کنید. و با بهرگیری از نظر کل اعضای خانواده، رنگی را انتخاب کنید که با توجه به نکته های گفته شده بیشترین تاثیر را در زیبایی منزل شما بگذارد.

    پاسخ دهید

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای اجباری مشخص شده اند*